Žoana fon Maijere Trindade (Portugāle)

Meistardarbnīca “Viens vesels ķermenis – vienlaicīgi”

Piedāvā “E-Motional: rethinking dance”

 

Meistardarbnīcā uzmanība tiks vērsta uz jautājumiem/ koncepcijām/ praksēm, kas sasaucas ar Žoanas fon Maijeres Trindades jaunākās izrādes “Nameless Natures” („Nenosauktās būtības”) izpausmēm. Sākumā metode tiks pētīta caur vingrinājumiem un improvizācijām, plašā mentālo un fizisko stāvokļu tvērumā – no abstraktā uz konkrēto, sākot ar tādiem jēdzieniem kā „esība”, „telpa”, „subjekts”, „pamošanās”, „enerģija”, „cits”. Šie jēdzieni vedina domāt par veselumu un, tā vai citādi, pilnā spektrā ietver skatuves mākslinieka darbu.

Nākamais etaps aicinās atklāt specifiskus veidus, kā to visu prezentēt kā kopumu, jo izrāde vienmēr notiek vienlaicīgi, vienā ķermenī – tavējā, atšķirīgā no visiem pārējiem. Atslēgas vārdi šim posmam ir tie paši, kas vadīja „Nameless Nature”: strukturēšana un struktūras jaukšana, redzamība un neredzamība, pozas un nepozas, kompozīcija un tās sairšana, konflikts un miera stāvoklis, haoss un kārtība. Meistardarbnīcas vadmotīvs varētu būt: „vienam veselam ķermenim – vienlaicīgi” nekad nav nosaukuma. Tā ir vārdā nenosaucama kustīga būtība, kuras seja pastāv un nepadodas, paliekot neredzama. Nekas nevar pretoties pārmaiņām, izņemot pašas pārmaiņas: “Viens vesels ķermenis – vienlaicīgi.”

 

Žoana fon Maijere Trindade (Portugāle) ir horeogrāfe, māksliniece un skolotāja. Ieguvusi maģistra grādu (solo/ deja/ autorība) Berlīnes Mākslas universitātē (2013), kā arī ieguvusi grādu filozofijā. Kopā ar Ugo Kalimu Kristavo dibinājusi apvienību NuIsIs ZoBoP. Absolvējusi Forum Dança programmas Laikmetīgās dejas izpildītājs (1999) un Dejas skolotājs sabiedrībā (2001). Sadarbojusies ar daudziem māksliniekiem (Antonio Carallo, Wil Swanson, Paulo Henrique, Olga Roriz, Filipe Viegas, Sónia Baptista, Min Tanaka, Deborah Hay, Ana Clara Guerra Marques, Emmanuelle Huynh, Eric Didry, Danya Hammoud, Isabelle Schad). NuIsIs ZoBoP sadarbībā ar Ugo Kalimu Kristavo veidojusi un piedalījusies izrādēs: “She Will Not Live, “VELEDA” and “ZOS (She Will Not Live)”. Pati vēlas izcelt šajā radošajā sadarbībā tapušos darbus: “Between Being and Becoming” (Edge Comapany/ The Place, Londona), “Installation-Exhibition For All, and For None”, “M EN I N A S”, “S A L T U S” un “Nameless Natures”. Žoana ir sarakstījusi esejas: “Just a Point. No More, No Less”, “Chaos as an Inevitable Tool for Composition”, “The Cruelty of Creation” un “Truthful Images”.

Sīkāka informācija: http://cargocollective.com/joanavonmayer

Joana

Related Posts

No Comments

Leave a Reply