Zirgu Pastā notiks neformāla laikmetīgās dejas rezidences gala prezentācija

Ceturtdien, 17.jūlijā 20:00 Zirgu Pastā notiks horeogrāfa Kosmina Manolesku (Cosmin Manolescu) vadītās laikmetīgās dejas rezidences gala prezentācija FRAGILE.

Projekta E-Motional: rethinking dance ietvaros 4 dejas mākslinieki no Polijas, Rumānijas un Itālijas 2 nedēļas pavadīja Rīgā, strādājot pie kopīgas dejas izrādes veidošanas, iedvesmojoties no Nīčes, Tino Segala, Marinas Abramovičas un Alises Aizspogulijā un daudziem citiem.

Neformāla rezidences prezentācija notiks 17.jūlijā Zirgu Pasta Karamazovu zālē 20:00. Ieeja bezmaksas. Pirms tam notiks neformāla prezentācija slepenā vietā ierobežotam cilvēku skaitam.

Horeogrāfs Kosmins Manolesku. Izpildītāji: Džiselda Ranjēri (Giselda Ranieri), Kristians Nankulesku (Cristian Nanculescu), Natālija Vilka (Natalia Wilk) un Kosmins Manolesku.

Kosmins Manolesku ir horeogrāfs, ES projekta “E-Motional: rethinking dance”, kā arī studijas un kompānijas “ZonaD – Serial Paradise” (Bukareste) radošais direktors. Viņam ir bijusi nozīmīga loma laikmetīgās dejas attīstībā Rumānijā un Nacionālā dejas centra izveidošanā Bukarestē. Kopš 2011. gada viņš vada E-Motional – Eiropas mēroga dejas mākslinieku un menedžeru mobilitātes, radošās izpētes, apmaiņas un mākslinieciskās sadarbības projektu Rumānijā, Latvijā, Portugālē, Īrijā, Kiprā, Lielbritānijā un Turcijā. 2013. gadā viņš iniciēja „Eastern Connection” – 3 gadu apmaiņas un sadarbības programmu starp Rumāniju un Japānu. Pašlaik Kosminu Manolesku interesē starpkultūru sadarbība, eksperimenti un radošas inovācijas, radot izrādes, kas izaicina publiku.

Rezidenci kopīgi organizē Gabrielas Tudores fonds (Bukareste, Rumānija) un Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija. Dejas izrāde ir daļa no projekta “E-Motional: rethinking dance”, ko izveidoja un vada Gabrielas Tudores fonds (Bukareste, Rumānija) sadarbībā ar Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociāciju, Fabrica de Movimentos (Porto, Portugāle) un George Apostu Kultūras centru (Bakau, Rumānija). Vairāk par projektu E-Motional: rethinking dance lasiet: www.e-motional.eu un Facebook lapā E-Motional.

Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un ES programma “Kultūra”(2007-2013). Par preses relīzes saturu atbild projekts E-Motional: rethinking dance. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota tajā iekļautā informācija.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply