Rīgā un Rumānijā top E-Motional projekta dejas izrādes

Šobrīd vienlaikus notiek divas ES programmas „Kultūra” (2007-2013) atbalstītā projekta E-Motional: rethinking dance projekta aktivitātes – Rīgā pie savas jaunās izrādes veidošanas strādā rumāņu horeogrāfs un projekta mākslinieciskais vadītājs Kosmins Manolesku (Cosmin Manolescu), savukārt Olga Žitluhina ir devusies uz rezidenci Rumānijā – Bakau un Bukarestē.

Kosmins Manolesku pirms ierašanās Rīgā bija izvēlējies 2 dejotājus savai izrādei atlases sesijās, kas notika Porto, Luksemburgā un Bukarestē. 3.-5.jūlijā Rīgā notika pēdējā atlase-meistarklase, lai izvēlētos trešo dejotāju. Atlase bija atvērta dalībniekiem no visām ES valstīm un, neraugoties uz lielo Latvijas horeogrāfu interesi, par trešo izrādes dalībnieci kļuva dejas māksliniece no Polijas.

Olga Žitluhina kopā ar horeogrāfiem Gunti Spridzānu no Latvijas, Alberto Magno Santosu (Alberto Magno Santos) no Portugāles un mūziķi Irinelu Angelu (Irinel Anghel) no Rumānijas kopš 3.jūlija strādā pie jaunas izrādes veidošanas Rumānijā – Bakau un Bukarestē.

Abu rezidenču noslēguma prezentācijas notiks vienā dienā – 17.jūlijā Bukarestē un Rīgā.

Kosmina Manolesku izrādes pirmizrāde ir plānota 2014.gada nogalē Rumānijā un Olgas Žitluhinas – 2015. gada aprīlī Latvijā.

 

Divu starptautisku dejas izrāžu tapšana ir daļa no projekta “E-Motional: rethinking dance”, ko izveidoja un vada Gabrielas Tudores fonds (Bukareste, Rumānija) sadarbībā ar Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociāciju, Fabrica de Movimentos (Porto, Portugāle) un George Apostu Kultūras centru (Bakau, Rumānija). Projektu finansiāli atbalsta ES programma “Kultūra”(2007-2013). Par preses relīzes saturu atbild projekts E-Motional: rethinking dance. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota tajā iekļautā informācija.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply