Rezidentu salidojums.

E-MOTIONAL Bodies & Cities atkal Rīgā.

2012.gada 20.augustā, plkst 19:00 uz BETANOVUSS gaidāms mazais rezidentu salidojums, kad savos radošajos vasaras veikumos dalīsies Liadain Herriott no Īrijas, Kristīne Vismane no Latvijas.

foto: Liadain Herriott

 

Zem virsējā slāņa / Liadain Herriott (Īrija)

Liadain Herriott dzīvo un strādā Rīgā no 6.- 21.augustam. Sakausējot kustību ar klusumu un, pētot, kā ārējais satiek iekšējo radošajā procesā viņa dalās ar vietējo vizuālās mākslas pārstāvi Katrīnu Kalniņu.

Process balstīts uz ideju par uztveri. Iedvesmojoties no filosofa un zinātnieka Korsybski (1879-1950) – „ Karte nav pati teritorija, ko tā uzrāda, bet, ja tā pareiza, tai ir līdzīga struktūra teritorijai, kas padara to lietderīgu…”  Liadain attīstīja horeogrāfiju, kas balstīta uz izpratni par Rīgu – pilsētu, kurā viņa nekad iepriekš nav bijusi.

 

 

 

Kustība / Kristīne Vismane ( Latvija)

No 1. – 28.jūlijam horeogrāfe un dejotāja Kistīne Vismane bija rezidencē Kiprā, kas norisinājās Dance House Lemesos. Kristīne strādāja pie projekta Kustība, kas bija pētījums par spēju uztvert lietas tāpat kā bērni. Kristīnes mērķis bija apgūt bērnu kustību valodas kvalitāti un novērot, kāda horeogrāfija radīsies šīs izziņas rezultātā. Viņas horeogrāfijas ideja bija identificēties ar bērniem, saskatot lietas ar viņu acīm un dejojot ar viņu  izjūtām un iztēli.

Rezidences mērķis bija attīstīt laikmetīgās dejas solo izrādi, kas būtu izveidota no bērnu kustībām. Izziņas rezultātā viņa saskārās ar atziņām un domām, kas izmainīja viņas priekšstatu par to, ko nozīmē būt bērnam un līdz ar to arī horeogrāfijas ideju –  vienkārši notika kaut kas neplānots, kas aizveda viņu pie personīga jautājuma, kuru viņa cenšas izzināt topošajā horeogrāfijā. Kas ir tas jautājums, kas viņu uztrauc? No vienas puses viņa zina, bet no otras, nav pārliecināta, vai tas ir īstais, kas precīzi izsaka to, kas noslogo sajūtas un prātu…

 

 

 

Šo projektu finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. Par aicinājuma saturu atbild projekts E-MOTIONAL Bodies & Cities. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota aicinājumā iekļautā informācija

 

 

 

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply