Radīts pieskārienam – laikmetīgās dejas rezidences noslēgums

Piektdien, 8.augustā 17:00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks ES projekta „E-Motional: rethinking dance” laikmetīgās dejas rezidences prezentācija.
Dejas mākslinieki Pedro Prazeres (Portugāle/Francija) un Zdenka Brungot Svitekova (Slovākija, Norvēģija, Čehija) aicina uz noslēguma prezentāciju radošajai rezidencei, kas norisinājās Rīgā un Ainažos. Rezidenci rīkoja Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija un atbalstīja ES programmas „Kultūra” projekts „E-Motional: rethinking dance” un. Piektdien, 8.augustā 17:00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks rezidences gala prezentācija un saruna ar skatītājiem.
„Šajā projektā mēs pētām pieskārienu – tā klātbūtni, lomu un vietu mūsdienu cilvēku dzīvē. Mēs piedzīvojam pieskārienus personiskajā un profesionālajā dzīvē, kā draugi, partneri, mīļākie, vecāki, vīrieši, sievietes, meitenes, zēni, bērni, kā klausītāji un skatītāji. Iespējams, ka pieskārieni, kurus piedzīvojam ikdienas dzīvē, ir vēl daudzveidīgāki.
Pieskāriens ir informācija. Tas ir fiziskums, jutekliskums, jūtīgums, bauda, sāpes, vibrācijas, viļņi, ķīmiska reakcija, atbalsts, pakļaušanās un pretestība, tas nozīmē gan dot, gan ņemt.
Taču pirmkārt, pieskāriens ir visvienkāršākais un vitālākais pašidentifikācijas un saziņas veids.
Pieskāriena klātbūtne vai neesamība mūsu dzīvē nosaka mūsu eksistenci.”

radīts pieskārienam / designed for t⋀t∫ ir ilgtermiņa starptautiska, starpkultūru, disciplīnu, mediju un formātu sadarbība, ko iniciējusi … & Col un radošā platforma Homeless Kingdom. 2014.gadā projektu atbalstīja „E-Motional: rethinking dance” rezidenču programma, Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, Fabrica de Movimentos (Portugāle), Ainažu kultūras nams, Ģertrūdes ielas teātris, VARP stipendija / Višegradas fonds, Teatr Pinokio Lodzā un Lycée Scholae. Mākslinieki izsaka pateicību visiem iesaistītajiem māksliniekiem un ceļā satiktajiem cilvēkiem, kuri palīdzēja un joprojām palīdz.
Projekta dalībnieki: Barbora Látalová, Cz; Zdenka Brungot Svíteková, Sk/N/Cz; Pedro Prazeres, Pt/Fr, S. Cansu Ergin (Tur), Fernando Pelliccioli (Arg/I/D), Carlos Osatinsky (Arg/D), Pedro Pina Vasconcelos (Pt), Surya Weihreter (Fr/D).
http://zdenkabrungotsvitekova.wordpress.com
www.pedroprazeres.com
www.homelesskingdom.com
www.e-motional.eu
http://visegradfund.org
www.dance.lv

Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un ES programma “Kultūra”(2007-2013). Par preses relīzes saturu atbild projekts E-Motional: rethinking dance. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota tajā iekļautā informācija.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply