Olga Žitluhina vienā izrādē dejos 14 horeogrāfu solo darbos

Jūnija sākumā pirmizrādi piedzīvos nebijis laikmetīgās dejas projekts „SOLO PIECPADSMIT”, kura ietvaros 14 laikmetīgās dejas horeogrāfi veido īsformāta solo darbus Olgai Žitluhinai. Horeogrāfe, kas zināma kā Latvijas laikmetīgās dejas ciltsmāte, izrādē iejutīsies dejotājas lomā.

Vairums izrādes horeogrāfu – Katrīna Albuže, Nadežda Beļajeva, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Ramona Galkina, Liene Grava, Elena Jacinta, Lilija Lipora, Līga Liberte-Lasmane, Elīna Lutce, Valērijs Oļehno, Sintija Siliņa, Guntis Spridzāns un Eva Vancāne – laikmetīgo deju studējuši Latvijas Kultūras akadēmijā Olgas Žitluhinas vadītajā programmā, visi darbojas Latvijas laikmetīgajās dejas laukā, līdz ar to šī izrāde ļaus saskatīt arī zināmu nozares kopainu. Vienlaikus projekts pēta dažādu mākslas profesiju un varas attiecības. Izrādē ne tikai horeogrāfe „pakļaujas” savu audzēkņu vadībai, bet arī atbildība par izrādes galīgo formātu uzticēta, nevis horeogrāfam vai režisoram, bet gan mūzikas producentam ELVI un dejas kritiķei Intai Balodei.
Netradicionāla ir izrādes „Solo piecpadsmit” tapšanas gaita. Katram horeogrāfam atvēlēti divi dažu stundu mēģinājumi ar dejotāju Olgu Žitluhinu. Mēģinājumu laikā viņi izveido horeogrāfiju, kas tiek nofilmēta, lai to varētu izmantot tālākā izrādes izstrādes etapā, bet pārējo horeogrāfu darba rezultātus neredz. Kad visas horeogrāfijas tapušas, darbu ar uzfilmētajiem 1 līdz 9 minūtes garajiem video materiāliem sāk ELVI un Inta Balode, kas atbildīgi par kopējo izrādes struktūru – horeogrāfiju secību un skaņainu. Maija nogalē sāksies viņu un Olgas Žitluhinas kopīgie mēģinājumi, kuros izrādes horeogrāfi nepiedalīsies, līdz ar to pirmizrādē būs vismaz 14 ļoti ieinteresēti skatītāji.

Pirmizrādes: 3. jūnijā plkst. 21.00 un 4. jūnijā plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a)

Ieejas maksa: 8,5 EUR; ar atlaidi – 4,5 EUR (skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem, dejas profesionāļiem)
Biļetes bezrindas.lv un galerijā „Istaba” (Kr. Barona iela 31a) vai pirms izrādes, iespējama arī rezervācija pa e-pastu.

14 horeogrāfi: Katrīna Albuže, Nadežda Beļajeva, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Ramona Galkina, Liene Grava, Elena Jacinta, Lilija Lipora, Līga Liberte-Lasmane, Elīna Lutce, Valērijs Oļehno, Sintija Siliņa, Guntis Spridzāns, Eva Vancāne

1 dejotāja: Olga Žitluhina

Izrādes struktūra un skaņa: ELVI un Inta Balode

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply