Meistarklase “Sajušana ir ticēšana”

Sajušana ir ticēšana

Lusiana: Man patīk domāt par dejas klasi kā par iespēju kultivēt / audzēt / veidot jaunu ķermeni. Es esmu attīstības procesā, kas man dod vēl jutekliskāku, dzīvnieciskāku, savienotāku, asiņaināku, miesiskāku, treknāku, kaulaināku, maģiskāku pieeju vibrējošam ķermenim, dziļāku pat par kaulu smadzenēm, un es vēlētos tajā dalīties ar jums. Izmantojot mūsu iztēli, mūsu elpu un mūsu balsi, izmantojot pieskārienu un dažreiz arī pārrunājot un mācoties paņēmienus, stiprināsim sakarības un palaidīsim vaļā savus darbošanās ieradumus. Vienmēr virzoties labpatikas virzienā…

 

Lusiana Ačugara (Urugvaja/ ASV) ir Bruklinā dzīvojoša horeogrāfe no Urugvajas, kura pārcēlusies uz Ņujorku pēc universitātes CalArts absolvēšanas 1995. gadā. Viņa veido dejas, kuras SKATOTIES ir JĀJŪT un raisa domu apmaiņu. Kā māksliniece Lusiana Ačugara sevi apliecinājusi ciešā sadarbībā ar Ņujorkas un Montevideo laikmetīgās dejas sabiedrību. Kopš 1999. gada strādājusi kopā ar Levi Gonsalesu, no 2002. gada darbojusies patstāvīgi. Viņas darbi saistīti ar pēckoloniālisma pasauli, meklējot veidu, kā izskaust ļaunprātīgu varas izmantošanu. Lusianas Ačugaras darbi rādīti Urugvajā un daudzviet ASV – Kembridžā, Mineapolē, Portlendā, Losandželosā, Ņujorkā. Viņa divas reizes saņēmusi prestižo Bessie Award balvu, kā arī balvu Time Out’s 2010 Best Dance of theYear.

Šobrīd Lusiana Ačugara ir Creative Capital un Guggenheim Fellow stipendiāte. 2001.–2002. un 2002.–2003. gadā bijusi Movement Research rezidējošā māksliniece. Viņas jaunākā darba OTRO TEATRO pirmizrāde notiks 2014. gada februārī Mineapoles Walker Art Center.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply