Meistarklase “Mazāk un vairāk”

Mazāk un vairāk

Klase pēta kustības kvalitāti no mazas amplitūdas kustības līdz tās paplašinājumam.

Stunda sāksies ar visaptverošu ķermeņa iesildīšanu. Sāksim ar mazām kustībām, iesaistot visas locītavas un muskuļus, pakāpeniski palielinot pielietoto spēku un enerģiju. Daļa klases tiks veltīta darbam grīdas līmenī. Virzībā cauri telpai izmantosim specifiskas kustības kvalitātes: kušanu, lūšanu, virzību un slīdēšanu, meklēsim, kā attīstīt kustības amplitūdu, sākot no grīdas līdz izplatībai telpā.

Stundas otrā daļa ietvers dažādus vingrinājumus ar virzību telpā. Nodarbībā tiks iekļauta arī improvizācija.

 

Jeļena Slobodčikova ir horeogrāfe, skolotāja, dejotāja, kā arī sporta meistare daiļslidošanā. Dzimusi Krasnojarskā (Krievija), absolvējusi Maskavas Valsts Kultūras un mākslas universitātu (dejas specialitātē), ieguvusi maģistra grādu Holinsas Universitātē ASV un mācījusies arī Parīzē (2001).

Kopš 1998. gada Jeļena Slobodčikova vada laikmetīgās dejas centru un veido horeogrāfijas savai dejas kompānijai, kas piedalījusies daudzos festivālos Krievijā. Jeļena Slobodčikova ir profesora asistente Krasnojarskas Teātra un mūzikas akadēmijas Dejas nodaļā, Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla „Isadora” direktore un Krievijas Laikmetīgo teātru organizācijas valdes locekle.

Piedalījusies Anouk Van Dijk Eiropas projektā (2000), ADF  programmā (Maskavā, 1997, 2001) un ADF Starptautiskajā horeogrāfu rezidences programmā.

Saņēmusi fondu Ford Foundation, Trust of Mutual Understanding, Prohorov Foundation atbalstu. Sadarbojusies ar horeogrāfiem Olgu Poni, Darju Buzovkinu, Nejla Yatkin, Lindsy Dietz Marchant, Jason Dietz Marchant, Janis Brenner, Istok Kovach, Carrie Hanson.

Vadījusi meistarklases Krievijā, Ukrainā, ASV un Ķīnā.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply