Lilija Lipora (Latvija) „ABI” fragmenti

Piektdien,13. jūnijā, 21.00  Zirgu pastā

 

 

STARS` WELL (Latvija)

„ABI” fragmenti (35′)

Horeogrāfija: Lilija Lipora

Velo: Jānis Lācis

Deja: Eva Vancāne

Mūzika: Kaspars Tobis

Gaismu mākslinieks/ Light designer: Egils Kupčs

 

Izrādē „Abi” velotriālista un dejotājas saspēle akcentē mūsu robežas, pieņēmumus un komforta zonu, no kuras mēs spējam vai nespējam iziet, lai panāktu viens otram pretī, lai radītu, lai sadzīvotu… dzīvotu, lai piedzīvotu un mīlētu. Lai paliktu tomēr tas, kas mēs esam: velotriālists un dejotāja; sports un māksla.

Sabiedrības pieņēmumi un stereotipi šķērso mūsu taciņas un izvēles, jaunais rada neērtības, īgnumu un bailes. Atšķirīgais izaicina, pievelk, kaitina.

 

Lilija Lipora ieguvusimākslas bakalaura grādu horeogrāfijas specialitātē (Latvijas Mūzikas akadēmijā). Papildus studējusi režiju, aktiertehniku mūsdienu teātrī, spontanitāti un improvizāciju. Piedalījusies dažādās laikmetīgās dejas, džeza dejas, leļļu un objekta teātra meistarklasēs ārzemēs un Latvijā. Attīsta laikmetīgās dejas un dejas teātra žanru Latvijā. Vairāku dejas izrāžu un izrāžu horeogrāfe. Laikmetīgās dejas un mākslas festivāla „VIDES DEJA” organizatore un idejas autore. Dažādos projektos, uzvedumos un izrādēs kā horeogrāfe strādājusi ar bērniem, jauniešiem, aktieriem, dejas entuziastiem un profesionāliem dejotājiem Latvijā un ārzemēs.

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply