„Stāstnieks”

 

Sestdien, 20. jūnijā, 21.00/ BETANOVUSS

Čja Ke un Džou Dzi Hans (Ķīna)

 

„Stāstnieks” (45 – 60’)

Koncepcija/ Concept: Čja Ke, Dzi Hans / Xiao Ke, Zi Han

Horeogrāfija/ Choreography: Čja Ke/ Xiao Ke

Mūzika/ Music: Dzi Hans/ Zi Han

Instalācija/ Installation: Džou Cie/ Zhou Jie

Tērpi/ Costumes: Džou Cie / Zhou Jie

Izrādē piedalās/ Performers: Lianga Huī, Čja Ke, Džou Cie, Dzi Hans/ Liang Hui, Xiao Ke, Zhou Jie, Zi Han

 

Atmiņa, ķermenis, attiecības un garīgums – ķīniešu sieviete sniedz publikai pirmreizēju savas personīgās vēstures stāstu, kas atver durvis, lai pieskartos reālajai ķīniešu dzīvei. Kamēr Rietumu pasaule šobrīd Ķīnā notiekošo pārspriež caur mediju ziņojumiem, šīs valsts neatkarīgie mākslinieki izmanto citus ceļus, lai sniegtu citādu skatījumu uz mūsdienu Ķīnu.

Vides izrāde „Stāstnieks” apvieno deju, monologu, dzīvo mūziku un ķīniešu kaligrāfiju, lai rādītu Ķīnas mākslinieku kolektīvo attieksmi, viņu personīgo pieredzi un kopā būšanu ar skatītājiem.

Personiskais stāsts ir ceļvedis, lai iepazīstinātu ar mūsdienu Ķīnas situācijas tapšanas fonu un personīgām atmiņām par Ķīnas vēsturi.

 

No sešu gadu vecuma divpadsmit gadu garumā Čja Ke mācījusies Ķīnas tradicionālo deju, līdz uzsāk modernās dejas studijas Fudanas Universitātē, Šanhajā. Dibinājusi savu dejas studiju “XK Dance Studio”. 2002. gadā viņa uzsāk starpnozaru sadarbību ar laikmetīgās mākslas pārstāvjiem. Kopā ar Zangu Ksianu un citiem māksliniekiem izveidojusi fiziskā teātra kompāniju „Zu He Niao” Šanhajā, kas iegūst Cīrihes Teātru balvu (2006). 2007. gadā Pekinā dibināta „UGLY Performing art Studio”. 2011. gadā ar mērķi caur mākslu iedziļināties sociālajās problēmās viņa kopā ar Džou Dzi Hanu un Čangu Juenu dibina „Cannot Help Art Collective”. Čja Ke darbi ir rādīti dažādās Eiropas un Āzijas valstīs. Pēdējos gados Čja Ke kā neatkarīgā māksliniece lauzusi ceļu performatīvajai mākslai, kā arī sociālajam teātrim, kas daudz vērīgāk runā par Ķīnas šodienas realitāti. Viņas mākslinieciskās izpausmes ir dažādas un vairs nav ierobežotas teātrī vien.

Džou Dzi Hans – vizuālās mākslas, skaņas un performances mākslinieks, sācis savu radošo karjeru kā fotogrāfs. Kopā ar draugiem Šanhajā dibinājis neatkarīgu laikmetīgās mākslas institūciju CANART, tajā bijis kurators daudzām laikmetīgās mākslas izstādēm un laikmetīgā teātra izrādēm (2008 – 2010). 2009. gadā kopā ar dramaturgu un režisoru Zangu Ksianu un Borneoco institūtu Nīderlandē vadījis Šanhajas Pārrobežu mākslas festivālu, kura ietvaros aizsākās nopietna sadarbība ar daudziem izciliem laikmetīgās dejas teātra māksliniekiem no Ķīnas un ārzemēm. Kopš tā laika arī pats sācis radoši darboties laikmetīgā teātra jomā. 2010. gadā Dzi Hans pievienojās neatkarīgai mākslinieku grupai „Zu He Niao” Šanhajā, tās sastāvā kā video un skatuves mākslinieks piedalījās izrādē „The Dream of Red Chamber”. Dzi Hans turpina darbību, radot daudzveidīgu vizuālo mākslu un dzīvo mūziku teātra izrādēm. Viņš darbojas fotogrāfijas, viedo, laikmetīgās mākslas un skaņas jomās.

Laikmetīgā teātra darbi ar viņa piedalīšanos aicināti uz daudziem nozīmīgiem teātra festivāliem, tādiem kā: Julidance (Nīderlandē), Tanzhaus Nrw, Hellerau (Vācijā), Rencontres Choregraphiques Festival (Francijā) un Edinburgas Fringe Festival.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply