„Maiju”

Foto: Patriks Galbats/ Patrick Galbats

Piektdien, 19. jūnijā, 19.00/ Zirgu pasts

Juko Kominami (Luksemburga)

 

 „Maiju” (25’)

Horeogrāfija un izpildījums: Juko Kominami/ Yuko Kominami

Skaņa: Tomass Telo/ Tomás Tello

Gaismas dizains: Elriks Vanpujs/ Elric Vanpouille

 

Sadarbībā ar: Centre Curlturel Régional Dudelange opderschmelz

Finansiālais atbalsts: Fondation Indépendance

Izrāde tapusi rezidencē: Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois Trois C-L

 

Atdzimšana-nāve-piedzimšana

 

Šūpuļdziesma

dzemdē

Peldi!

uz balsi

kā lasis pret straumi upē

 

Sveiks atkal

Laipni lūdzam!

 

„Maiju” ir solo dejas izrāde par atdzimšanu (tapšanu no jauna) – dzīves-nāves spirāli vai drīzāk sakņu sistēmu. Nosaukums „maiju” kečua valodā (izplatīta Andos) nozīmē „upe”, un japāniski šis pats vārds nozīmē „zīdtārpiņa kūniņa”. Izrāde cenšas uzsākt ceļojumu pa šo dzīves-nāves upi, kas atkal un atkal te ieplūst, te izplūst no dzemdes kokona. Šajā visumā starp deju un mūziku notiek organiska saspēle. Izrādes vienkāršībā tās paliek pašas par sevi, ko minimālistiskajā vidē pastiprina vienīgi neuzbāzīgs gaismas dizains. Procesā dejotājas ķermenis dažkārt pārvēršas dažādās matērijās, un mūziķis periodiski mainās no viendabības uz daudzveidību. Abu nolūki liegi savijas, kopā veidojot hipnotisku atmosfēru, kurā tiek uztverta ikkatra vismazākā kustība.

 

Juko Kominami dzimusi Japānā (1973). Buto un deju mācījusies Tokijā. Pēc Vasedas universitātē iegūtā bakalaura grāda Japānas vēsturē, viņa saņēmusi profesionālās izglītības diplomu Kopienu deju zinībās, kā arī beigusi Neatkarīgo studiju programmu Lābana Centrā, Londonā (1998 – 2000). Maģistra grādu dejas kultūrā, vēsturē un praksē, ieguvusi Sarejas universitātē (2006). Juko dzīvo Luksemburgā, kur strādā kā neatkarīgā dejas un performances māksliniece.

Viņas darbību veido eksperimenti ar kustībām „pa vidu” (tapšanas kustībām), kurās satiekas individualitāšu intensitātes. Viņas mērķis ir caur šiem eksperimentiem virzīties uz daudzējādām un sadrumstalotām ”dzīves” kustībām. Juko darbi:Ones Voices” (2004), „When the Peony Breaks” (2006), „Linnunrata” (2007), „reMEMBRANEce” (2009) „Mayu” (2009), „Kage-fumi” (2012), „Callejón” (2013), „SAI” (2013), „Winter worm – Summer grass” (2013).

Related Posts

No Comments

Leave a Reply