„Korpuss”

Foto:

 
 

Ceturtdien, 18. jūnijā, 21.00/ Rīgas Doma dārzs

Elīna Lutce, Krista Dzudzilo (Latvija)

 
 

„Korpuss” (40’)

Horeogrāfija: Elīna Lutce

Dejo: Elīna Lutce

Māksliniece, kostīma māksliniece: Krista Dzudzilo

Skaņdarbs: Fragments no Henrija Pērsela operas “Didona un Enejs” 3. cēliena:Kad esmu zemē likta” (Didonas žēlabas), dzied – Tatjana Trojanos, izpilda – Anglijas kamerorķestris, diriģents – Raimonds Lepards

Gaismas: Jānis Sniķeris

Producents: laikmetīgas dejas mākslinieku apvienība “ĀRĀ”

Izpildproducents: Madara Makovska

 

Atbalsta: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds

 

„Korpuss”. Ķermeņa kustība ir valoda. Ķermenis kustas un veidojas komunikācija ar vidi, savu vai citu ķermeni. Šī komunikācija ir apzināta, bet daudz tajā ir automātiska. Ķermenis ir pakļauts ierobežojumiem, un cilvēks ir pieradis pie tiem, tie kļūst par daļu no tā un daļu no ķermeņa valodas. Barokālā forma ir hiperbola mūsdienu ierobežotajam cilvēkam. Vēlmei vienmēr būt skaistam pat tad, ja ir grūti, ne tikai kustēties, bet pat elpot.

 

Elīna Lutce ir horeogrāfe un dejotāja, veidojusi laikmetīgās dejas izrādes un horeogrāfiju izrādēm Dailes teātrī (“Spēlmaņu nakts 2013” nominācija „Gada kustību mākslinieks”), Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā. Bakalaura grāds Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas horeogrāfijas nodaļā. Papildu izglītība: Winter Melt meistarklasē, Festival Deltebre Dansa, Impulstanz Vienna Intenational Dance Festival, Ultima Vez meistarklasē. Sadarbojusies ar horeogrāfiem: Kūnu Augustainenu, Villiju Dorneru, kā arī apvienību Contact Gonzo.

Krista Dzudzilo ir vizuālā māksliniece. Veidojusi kostīmus Latvijas Nacionālajā operā, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Dirty Deal Teatro, Andrejostā. Par izrādi „Vasarnieki” nominēta Spēlmaņu nakts balvai „Gada kostīmu mākslinieks 2014”. Bakalaura grāds Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās Mākslas nodaļā, Glezniecības apakšnozarē, pašlaik studē maģistrantūrā LMA Audio-vizuālās mediju mākslas nodaļā, Vizuālās komunikācijas apakšnozarē.

Horeogrāfe Elīna Lutce un māksliniece Krista Dzudzilo sadarbojas jau ceturto reizi. Iepriekš strādājušas kopā Latvijas Nacionālajā operā – “Vīlas”, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī – “Vasarnieki”, Latvijas Nacionālajā teātrī – “Sarkangalvīte un vilks”.

doms

Related Posts

No Comments

Leave a Reply