Kas ir Zeir / Kristīne Vismane & Rūdolfs Baltiņš (Latvija)

Sestdien, 16. jūnijā, 21.00 / BETANOVUSS

Laiks dejot 2012 ietvaros

 

Kristīne Vismane / Rūdolfs Baltiņš (Latvija)

Kas ir Zeir  (47’)  

Ideja : Kristīne Vismane

Horeogrāfija, režija, deja : Rūdolfs Baltiņš, Kristīne Vismane

 

Viss aizsākās ar vienkāršu pētījumu Zeir, kas bija kā spēle, kurā rezultāts šķita mazsvarīgs. Nozīmīgs bija process. Uz skatuves Kristīne, no diktofonā ierakstīta nejauši satikta cilvēka stāsta, veidoja dejas izrādi, ko papildināja ar mūziku, gaismu un kostīmiem, pamazām atšifrējot publikai horeogrāfijas tapšanas procesu. Taču process noveda pie neplānota eksistenciāla jautājuma: Kas (pie velna) ir ZEIR?

Viņš – scenogrāfs. Tagad horeogrāfs.

Viņa – horeogrāfe, dejotāja. Tagad tikai dejotāja.

 

 

Par Kristīni: 

Kristīne Vismane ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu Mākslās Laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē. Kopš tā laika Kristīne strādā kā neatkarīga horeogrāfe un dejotāja. Viņa veido un piedalās laikmetīgās dejas projektos un pasniedz laikmetīgās dejas meistarklases. Profesionālo izglītību papildinājusi festivālos Latvijā, Austrijā, Somija, Norvēģijā un Izraēlā.

 

 Par Rūdolfu:

Rūdolfs Baltiņš studē Latvijas Mākslas akadēmijā, scenogrāfijas nodaļā, veido izrādes kopā ar jauno režisoru Juriju Djakonovu (Cilvēks šinelī, Genesis XP, Mīļākie – akts), piedalījies Jaunā teātra institūta rīkotajās meistarklasēs pie Klausa Grīnberga un Kirstena Dēlholma. Pagaidām vēl sava radošā ceļa meklējumos uz mirkli kļuvis par horeogrāfu Kristīnei Vismanei un nokļuvis sev nezināmā pasaulē.

 

Izrādes producents ir Latvijas Jaunā teātra institūts un atbalsta Dirty Deal teatro, VKKF un Rīgas Dome

 

 

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply