Jazmin Chiodi un Alexandre Iseli rezidence Rīgā

Sestdien, 23.augustā 16:30 deju studijā „Dzirnas” Brīvības gatvē 224 būs iespēja tikties ar projekta „E-Motional: rethinking dance” rezidentiem Jazmin Chiodi un Alexandre Iseli no Īrijas.

Ieeja bez maksas.

Jasmīna un Aleksandrs divas nedēļas pavadīja radošajā rezidencē Rīgā, strādājot ar Latvijas horeogrāfiem un dejas studentiem un attīstot savu dejas projektu

Jazmin Chiodi jau vairakkārt ir viesojusies Latvijā ES programmas „E-Motional” ietvaros. 2013.gada februārī viņa piedalījās dejas menedžmenta seminārā Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociāijas biedriem un 2013.gada martā – Baltijas dejas platformā „Baltic Bubble”, kā arī vadīja nodarbības Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem.

Rezidences noslēgumā horeogrāfi sniegs ieskatu savā jaunākajā dejas projektā, kura pirmais impulss radies šī gada janvārī rezidencē Buenosairesā un kura pirmizrāde plānota 2015. gada pavasarī. Šis ir darbs, kas pievēršas haotisku kustību pētniecībai un mēģina ielūkoties tumšākos un nemierīgākos slāņos zem virskārtas.

Jazmin Chiodi un Alexandre Iseli ir dibinājuši un vada Īrijas pilsētā Tiperērijā bāzēto Iseli-Chiodi dejas kompāniju. Radošais darbs dejas kompānijā ir daļa no plašākas ainavas, kurā ietilpst arī viņu abu izveidotā Tiperērijas dejas rezidenču programma un Tiperērijas dejas platforma. Laikmetīgā deja ir devusi iespēju Aleksandram un Jasmīnai nonākt citās valstīs, tālu no savas kultūras saknēm, kā arī strādāt kopā ar dažādiem cilvēkiem visā pasaulē. Šī daudzveidīgā pieredze ir ietekmējusi viņu vadītos projektus un radošo darbu. Viņi augstu vērtē deju, kas ir atvērta visu vecumu, dzimumu skatītājiem, neraugoties uz kultūras vai izcelsmes atšķirībām.

www.emotional.eu

www.dance.lv

www.iselichiodi.com

Projektu finansiāli atbalsta ES programma “Kultūra”(2007-2013). Par preses relīzes saturu atbild projekts E-Motional: rethinking dance. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota tajā iekļautā informācija.

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply