Anne Mareike Hesa (Vācija/ Luksemburga)

Lekcija “Deja kā slimība un deja kā ārstniecība – izlaušanās no ķermeņa”

Lekcijā horeogrāfe Anne Mareike Hesa fenomenu – viduslaiku dejas mēra laikā – izmanto kā sākuma punktu, lai izvirzītu jautājumu par šodienas dejas definīciju un funkcijām sabiedrībā. Cauri gadsimtiem deja atkārtoti parādās kā atbrīvošanās un ekstāzes veids un tajā pašā laikā kā ceļš uz ķermeņa disciplinēšanu un dziedniecību. Viduslaiku dejas mēra laikā, tarantella, reliģiskās un garīgās prakses, kā arī klubu kultūra ir tikai daži piemēri. Iedvesmojusies no šiem fenomeniem, Anne Mareike pēdējos gadus pavadījusi, veltot sevi pētījumam, kas kulmināciju sasniedza 2014. gadā ar izrādi „Tanzwut” („Dejas mānija”). Lekcijas iecere ir, no vienas puses, dot pamata informāciju par tēmu un izrādes „Tanzwut” iedvesmas avotiem un, no otras puses, dalīties ar pārdomām par dejas potenciālu mūsdienās.

Anne Mareike Hesa (Vācija/ Luksemburga) ir dejotāja un horeogrāfe. Kā izpildītājmāksliniece sadarbojusies ar tādiem horeogrāfiem kā Vijams Forsaits (“Human Writes”), Ingri Fiksdāla (“Cosmic Body”), Eva Mulia, Rosalinda Goldberga (“MIT”, “Jump with me”), Mirjama Horvica (“Ņižinskis”). Pašas Annes Mareikes veidotās horeogrāfijas ir rādītas dejas festivālos Eiropā un Kanādā. Viņas jaunākās izrādes “Never-ending up North”, „I believe that we are having a dialogue” un „Tanzwut” rādītas Banannefabrik, Luksemburgas Nacionālajā teātrī (Luksemburgā), Inkonst , Weld (Zviedrijā), JoJo, Kutomo (Somijā) un Dock 11 (Vācijā).

Anne Mareike Hesa ir daļa no dueta „Hrowitz&Hess”, kas veidojis vairākas izrādes Vācijā un Zviedrijā. Viņu pēdējais darbs „Palais idéal” (līdzproducenti Ikost un teātris Rampe) tika prezentēts Inkost (Malmē, Zviedrijā), Tanztage 2015 (Sophiesaele, Berlīnē) un ieguvis Štutgartes Teātra un dejas balvu. 2012. gadā Anne Mareike apbalvota ar balvu jaunajiem māksliniekiem “Stiftung zur Förderung junger Talente“ Luksemburgā.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply