Aicinājums pieteikties dalībai Kosmina Manolesku dejas projektā (mainīts norises laiks!)

Trausli – ķermeņa kartēšana – šāds darba nosaukums ir dots rumāņu horeogrāfa Kosmina Manolesku (Cosmin Manolescu) jaunajam dejas projektam, kas tiks radīts 2014.-2015.gadā. Dejas projekts tiks veidots ES programmas „Kultūra” (2007-2013) atbalstītā sadarbības projekta „E-Motional: rethinking dance” ietvaros. To producēs Serial Paradise Company / Gabrielas Tudores fonds (Rumānija) sadarbībā ar Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociāciju, Fabrica de Movimentos (Portugāle) un Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois – TROIS C-L (Luksemburga).

Trausli pētīs emocionāla un kustīga (E-Motional) ķermeņa atmiņu ģeogrāfiju – fiziskas traumas, zīmes un stāstus. Tas ir politisks projekts, kas pēta identitāti dažādās vietās – mājās, viesnīcās, uz ielas, studijā –  vienlaikus uzdodot jautājumus par mūsu ikdienas dzīves trauslumu. Dejas projekts sasaucas ar plašāko projekta EMotional tēmu loku – dejas pār-domāšanu (rethinking dance) un precīzas izteiksmes meklējumiem (finding the right language).

ATLASES PROCESS

Dejas projektu Trausli veidos rumāņu horeogrāfs Kosmins Manolesku kopā ar dejotājiem no 3 dažādām ES valstīm. Dejotāju atlase notiks meistardarbnīcu ietvaros. Atlases posmi notiks Porto, Rīgā, Bukarestē un Luksemburgā. Atlase-meistardarbnīca Rīgā notiks no 2014. gada 3. līdz 5. jūlijam. Tā ietvers izpētes sesijas par dejas izrādes tēmu, personisko mentoringu darbnīcas dalībniekiem un noslēguma prezentāciju, kas būs atvērta publikai.

 PROJEKTA NORIŠU KALENDĀRS

Dejas projekta veidošanas darba sesijas notiks Rīgā un Bukarestē. Darba sesiju gaitā tapusī dejas izrāde tiks izrādīta visās projekta valstīs – Latvijā, Rumānijā un Portugālē. Visiem dalībniekiem, kas plāno pieteikties dalībai dejas projektā, jābūt gataviem piedalīties visās darba sesijās un izrādēs saskaņā ar kalendāru.

Darba sesijas

Rīga:                      6.-18.jūlijs, 2014

Bukareste:          13.oktobris – 6.novembris, 2014

Izrādes

Bukareste:          7.-8.novembris, 2014

Rīga:                      8.-12.jūnijs, 2015

Porto:                   3.-4.jūlijs, 2015

 

FINANSIĀLIE NOSACĪJUMI

Izrādes dalībnieki saņems honorāru 3000 eiro (pirms nodokļu nomaksas) par visu projekta periodu, kā arī tiks apmaksāti visi ceļa un uzturēšanās izdevumi ārvalstīs, tajā skaitā dienas nauda.

REĢISTRĀCIJA ATLASES MEISTARDARBNĪCAI RĪGĀ

Pieteikties dalībai darbnīcā var, nosūtot pieteikumu uz e-pastu apply@e-motional.eu. Pieteikumā ir jāiekļauj šāda informācija:

  • pamatojums savai izvēlei piedalīties dejas projektā;
  • apstiprinājums, ka pretendents varēs piedalīties visos darba periodos un izrādēs saskaņā ar augstāk minēto projekta kalendāru;
  • kurā pilsētā tiks apmeklēta atlases meistardarbnīca;
  • divas fotogrāfijas – portrets un fotogrāfija kustībā (ne vairāk par 2 Mb);
  • saite uz dejas video (ja video ir vairāki cilvēki, lūdzam skaidri identificēt pretendentu);
  • CV vai biogrāfija.

Pieteikšanās beigu termiņš: 2014. gada 1.maijs.

Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par dejas projektu, lūgums sazināties ar Kosminu Manolesku contact@e-motional.eu.

 

Kosmins Manolesku ir horeogrāfs, ES projekta “E-Motional: rethinking dance”, kā arī studijas un kompānijas “ZonaD – Serial Paradise” radošais direktors. Viņa radošie darbi ir tikuši prezentēti festivālos un norises vietās Ņujorkā, San Diego, Parīzē, Londonā, Lionā, Dublinā, Porto, Romā, Florencē, Katānijā, Amsterdamā, Rotedamā, Malmē, Luksemburgā, Barselonā, Brēmenē un citur. Viņam ir nozīmīga loma laikmetīgās dejas attīstībā Rumānijā un Nacionālā dejas centra izveidošanā Bukarestē. Viņam ir piešķirtas vairākas balvas un stipendijas, piemēram, Sadko balva (Bukareste, 2001), Grand Prix Atelier Experimental teātra festivālā (Sf. Gheorghe, 2003) par „Serial Paradise”, SACD un Sogeda balvas par projektu „Nejautā blondīnei” (sadarbībā ar Kira Riikonen, Roberto Casarotto; Monako Dejas forumā, 2004), kā arī “Nouveau Talent Choregraphie” (Société des Auteurs et Compositeurs Dramatiques Paris, 2005). Viņa jaunākais dejas projekts „Istaba 1306”, kas tika veidots viesnīcas istabā, tika izrādīts Rumānijā, kā arī festivālos Stokholmā, Rīgā, Plimutā, Bukarestē, Alba Jūlijā un Timišoārā. Kopš 2011. gada kopā ar Stefāniju Ferkedau (Stefania Ferchedau) viņš vada E-Motional – Eiropas mēroga dejas mākslinieku un menedžeru mobilitātes, radošās izpētes, apmaiņas un mākslinieciskās sadarbības projektu, kas attīstīts Rumānijā, Latvijā, Portugālē, Īrijā, Kiprā, Lielbritānijā un Turcijā. 2013. gadā viņš iniciēja „Eastern Connection” – 3 gadu apmaiņas un sadarbības programmu starp Rumāniju un Japānu. Pašlaik Kosminu Manolesku interesē starpkultūru sadarbība un apmaiņa, eksperimenti un radošās inovācijas, radot izrādes, kas izaicina publiku.

Dejas projekts ir daļa no projekta „E-Motional: rethinking dance”, ko finansiāli atbalsta ES programma „Kultūra” (2007-2013). Projektu organizē Gabrielas Tudores fonds (Rumānija), sadarbībā ar Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociāciju, Fabrica de Movimentos (Portugāle) un George Apostu Kultūras centru Bakau (Rumānija).  Par publikācijas saturu atbild projekts „E-Motional: rethinking dance”. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota aicinājumā iekļautā informācija.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply