Par mums

Biedrība “Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā” (līdz 2016.gada janvārim – “Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija”) jeb HA dibināta 2003.gadā. HA biedri ir Latvijas laikmetīgās dejas horeogrāfi, dejotāji, pasniedzēji un menedžeri.

HA valdes locekļi ir Krišjānis Sants, Sintija Siliņa un Daiga Rutka (valdes priekšsēdētāja). 2004.-2013.gadā HA valdes priekšsēdētāja bija Ilze Zīriņa.

HA sadarbojas ar laikmetīgās dejas organizācijām un māksliniekiem gan Latvijā, gan pasaulē un meklē iespējas sadarboties ar pārstāvjiem no citām mākslas nozarēm. HA organizē starptautisko laikmetīgās dejas festivālu Laiks dejot, kas notiek reizi gadā un piedāvā gan meistarklases, gan lekcijas, gan dejas izrādes. HA ir organizējusi neformāla rakstura dejas improvizāciju vakarus, kas atver telpu eksperimentiem un kopā dejošanai, labdarības koncertus Latvijas skolās un pansionātos, mākslinieku rezidences, meistarklases profesionāļiem un amatieriem gan Rīgā, gan ārpus tās. HA ir bijusi regulāra Olgas Žitluhinas dejas kompānijas atbalstītāja, jo līdz pat 2007.gadam šī bija vienīgā dejas kompānija, kas attīstīja laikmetīgo deju Latvijā.

HA sadarbības partneri radošo projektu realizēšanā ir Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Kultūras Koledža, Latvijas Jaunā teātra institūts, Totaldobže, Ģertrūdes ielas teātris, Mans Doms, Kultūras un mākslas projekts Noass, Rīgas dome. HA finansiālie atbalstītāji ir ES programma “Kultūra”, Latvijas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Ziemeļvalstu Ministru padome.