Soši Matsunobe (Japāna) „Humming (2013)”

Svētdien, 15. jūnijā, 21.00/ BETANOVUSS

 

Soši Matsunobe (Japāna) sadarbībā ar Olgu Žitluhinu un Latvijas jaunajiem horeogrāfiem

„Humming (2013)”

„Humming (2013)” ir skaņu atkārtojums (dungošana, zumēšana utt.), kas ilgst vienu minūti. Skaņa, kas veidota pēc nejaušības principa saskaņā ar mākslinieka sajūtām, tiek atskaņota uz labu laimi un savienota.

Mēs to varam uztvert, atpazīt kā mūziku vai arī varam atrast saistību ar skaņu, kas izmantota daudzkārtīgā atkārtojumā.

Kad kāda cita „humming” kļūs par mūziku, kuru kāds cits uztvers, skaņa liks mūsu sajūtām iet uz augšu un leju. Un jūs tiksiet aizrauts šajā „humming”.

 

Skatītāji var vērot šo „humming” izrādi, kura tur turpinās bezgalīgi.

 

Soši Matsunobe – mākslinieks, kurš veido starpdisciplināras performances, izrādes un instalācijas, sadarbojoties arī ar dejas māksliniekiem. Dzimis Kumato (1988), absolvējis Kijoto Saga Mākslas universitāti (2008), dzīvo un strādā Kijoto pilsētā. Kopš 2007. gada aktīvi piedalās dažādās starptautiskās un vietēja mēroga izstādēs. Viņa darbus vislabāk raksturo trīs raksturlielumi, ko viņš apzīmē ar jēdzieniem „daudzveidība”, „pielietojamība” un „mainīgums”, bet mākslinieka mērķis ir radīt kaut ko fundamentālu – kaut ko tādu, kas ir ne tikai mākslinieka pašizpausmes rezultāts, bet ir daļa no aktīva sociāla dialoga.Viņš rada savus darbus, izmantojot dažādas tradicionālas un netradicionālas vietas un telpas, kas atkarībā no situācijas un vides ļauj skatītājiem arvien no jauna atklāt darba jēgu un vērtību.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply