Satikšanās ar Liadain Herriott.

2012.gada 13.augustā plkst. 11:00 uz satikšanos BETANOVUSĀ aicināja  īru māksliniece Liadain Herriott.

Foto: Daiga Rutka

Notika sarunas ar vietējiem dejotājiem, kurās Liadain gan pastāstīja par sevi kā mākslinieci un to, kā viņa šobrīd uztver deju, kā viņa jūtas Rīgā un, kā viņa veido darba procesu viņai dotajās divās nedēļās Rīgā. Liadain ciemiņi labprāt iesaistījās sarunās salīdzinot skatījumu piemēram par to, cik daudz radīšanas procesā jādomā par to, „ko teiks citi” jeb – vai skatītājam jābūt lietpratējam dejas mākslā, lai saprastu šodienas laikmetīgo deju, vai – ambīcijas ir vajadzīga jeb traucējoša īpašība mākslinieka dzīvē. Turpinājumā Liadain piedāvāja meistarklasi, kurā dalījās ar idejām, kas palīdz viņas ikdienas treniņos.

Rīgā Liadain sadarbojas ar latviešu vizuālās mākslas pārstāvi Katrīnu Kalniņu un pēta ideju par to, ka karte nav teritorija, ko tā uzrāda un, ka  vietas uztvere nav realitāte pati par sevi, bet mūsu versija par to jeb mūsu pašu „karte” – unikāla mūsu acīm un maņām, kas uztver vietu laikā.

Darba nosaukums, kas tapis rezidences laikā Rīgā ir „ Zem virsējā slāņa” un Jūs to varēsiet redzēt uz galerijas NOASS, 20.augustā plkst 19:00.

Vakara gaitā sava radošā procesa rezidences laikā Kiprā rezultātu rādīs arī Kristīne Vismane, kas E-Motional Bodies & Cities ietvaros 1 – 28. jūlijam dzīvoja un strādāja Kiprā.

 

[oqeygallery id=10]

 

—————————————————————————————————————————————————-

 

     Šo projektu finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. Par aicinājuma saturu atbild projekts E-MOTIONAL Bodies & Cities. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota aicinājumā iekļautā informācija

Related Posts

No Comments

Leave a Reply