NĀRAS ŠOVS / ANNA LIVA JANGA (ASV)

  Pirmdien, 18.junijā, 21:00 / Betanovuss

Laiks dejot 2012 ietvaros 

NĀRAS ŠOVS / ANNA LIVA JANGA (ASV)

 

Izrāde provokatīva. Neiesakām bērniem līdz 16 g.v. 

 

Radošais process: Anna Liva Janga/ Ann Liv Young

Mākslinieki: Anna Liva Janga, Maikls A. Guerero/ Michael A Guerrero
Producents: Maikls A. Guerero
„Es viltus brālī modināju ļaunu garu;
Un mana paļāvība tā kā laba māte
No viņa dzemdināja tādu nodevību,
Kas tikpat liela bij kā paļāvība mana, –
Šai uzticībai nebij robežu patiesi.”

/ Viljams Šekspīrs „Vētra”, tulk. Raimonds Auškāps/

 

Anna Liva Janga mūs ieved ne šīs pasaules radības valstībā. Nāra nepieder mūsu pasaulei, tāpat kā mēs nepiederam viņējai. Jūras likumi ar mums nerēķinās, un tās cīņa mūs apbur un šausmina. Iespējams, mums piemīt iekšēja vēlme kontrolēt to, ko mēs nespējam saprast, lai valdītu pār to, no kā mēs baidāmies. Jūras miers var pēkšņi un  nevaldāmi izgaist, kad tās majestātiskās būtnes uzsāk darbību.

Mēs vienlaicīgi esam gan skatītājs pie akvārijā, gan briesmonis vitrīnā.

Ar dievpalīgu!

 

Kā jūs domājat, kāds ir patiesais iemesls mūsu milzīgajai interesei par nārām?

Tiešām, nāras ir ļoti, ļoti dīvainas. Viņas ir neticami skaistas, tomēr groteskas un kroplīgas. Ar saviem garajiem matiem, kailajām krūtīm, smilšu pulksteņa formām viņas ir neiedomājami seksīgas, nerunājot nemaz par krāšņajām, burvīgajām balsīm, kas var aizvilināt jūrniekus nāvē. Neskatoties uz to, no vidukļa uz leju, viņas ir ZIVIS un viņām nav ģenitāliju. Tas padara nāras pavedinošas, taču tiešā nozīmē neiegūstamas. Viņas žāvējas uz klintīm, spoguļojoties un glīti izskatoties, un viņas peld okeāna dzelmē, dīvainajā, tumšajā pasaules daļā, kur neviens cilvēks nekad nav nonācis. Tādējādi viņas ir saistītas ar dzimšanas un nāves mistēriju un visu, kas ir mums nezināms, bet pēc kā mēs ilgojamies. Viņas vienlaicīgi ir pieejami monstri un pilnīgi nesasniedzamas lēdijas. Viņas ir nāve, sekss un sievišķība augstākajā pakāpē. Un viņas ir visur! Ja reiz jūs sākat skatīties, tas savā ziņā ir pārsteidzoši, cik visuresošas viņas ir: filmās, mākslā, popkultūrā kopumā un visapkārt pasaulei, turklāt – simtiem gadu. Pat superbaltā nāra Ariela, atver mūs sava veida tumšām, neapzinātām ilgām.

 

Anna Liva Janga – horeogrāfe, skatuves māksliniece, radošā direktore, nāra – dzimusi Ziemeļkarolīnā, un veido performances jau vairāk nekā astoņus gadus. Bērnībā, sava prieka pēc cīnījusies ar haizivīm.

Viņa ir viena no jaunākajām māksliniecēm, kuras darbi prezentēti nozīmīgākajās Ņujorkas un Eiropas izrāžu norises vietās: Laikmetīgās mākslas centrā „P.S.1”, „Dance Theater Workshop”, „Danspace Project” Sv. Marka baznīcā, Bruklinas muzejā, „Flea” teātrī, Džadsonas teātrī, Hārlemas bērnu fondā, „The Kitchen”, Labana Centrā Londonā, „Impulstanz”, „Springdance”, „The Arches”, „Tanz Im August”, „Motel Mosaique”, „Donau Festival”, „City of Women”, „Kampnagel”, „Brute-Wien”, „Inkonst”, „Gender Bender”, Bastīlijas teātrī. Viņas darbi rādīti Virdžīnijā, Ziemeļkarolīnā, Londonā, Vīnē, Holandē, Berlīnē, Parīzē, Briselē, Itālijā, Zviedrijā, Slovēnijā, Vašingtonā, Ņūmeksikā, Konektikutā, Montānā, Filadelfijā. Veidojusi izrādes “Sniegbaltīte”, „Pelnrušķīte”,” Šerija”, “Šerijas istaba”, instalāciju un performanču sērija “Šerija ir tagadne”. Jaunākā izrādes “Apburtā princese” pirmizrāde notika 2012. gada 1. janvārī.

Maikls ir ļoti garš un ērmots. Viņš arī vada kravas automašīnu.

 

 

Projektu daļēji finansē The Suitcase Fund of New York Live Arts kā daļa no Austrum/Centrāl Eiropas Kultūras sadarbības programmas ar Trust for Mutual Understanding atbalstu

 

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply