MOBILITĀTES & SADARBĪBAS TĪKLU VEIDOŠANAS GRANTS 2011

E-MOTIONAL Bodies & Cities

Eiropas mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas dejas programma

Kustības Atbalsta Fonda vadlīnijas

 


MOBILITĀTES  & SADARBĪBAS TĪKLU VEIDOŠANAS FINANSIĀLAIS ATBALSTS  2011

 

Aicinājums pieteikumiem

[ Rumānija– Īrija – Latvija – Kipra – Lielbritānija – Turcija ]

 

 

E-MOTIONAL Bodies & Cities ir divus gadus ilga mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas programma laikmetīgās dejas nozarē. Tā apvieno māksliniekus un mākslas menedžerus sešās Eiropas valstīs – Rumānijā, Kiprā, Īrijā, Latvijā, Lielbritānijā (kā sadarbības partnerus) un Turcijā (asociēto partneru statusā). Programma apzinās, bagātinās, piesaistīs un uzturēs mākslinieku talantu un radošumu Eiropas līmenī , apvienojot māksliniekus un dejas menedžerus no programmas dalībvalstīm, kuri iesaistīsies projekta aktivitātēs – rezidencēs, mobilitātes un sadarbības tīklu veidošanas finansiālā atbalsta programmā (mobility and networking grant), atbalsta programmā dejas menedžeriem (fellowship for managers), mākslinieciskās izpētes procesā (artistic research) un viesizrāžu apmaiņā (performance exchange). Projekta uzmanības centrā būs profesionālā attīstība un mākslinieciskie eksperimenti

 

Projekts tiek īstenots, sadarbojoties Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācijai, Gabriela Tudor Foundation (Rumānija, projekta iniciators un vadošā organizācija), Dublin Dance Festival (Īrija), Dance House Lemesos (Kipra) un body > data > space (Lielbritānija). Projektu atbalsta Eiropas Savienības programma Kultūra 2007 – 2013. Projekta asociētie partneri ir ArtistNe(s)t Network of Artists-in-Residence Centres / “George Apostu” Cultural Centre Bakau un National Dance Centre Bukarestē (Rumānijā), Dance Ireland, The Irish World Academy of Music and Dance un Limerikas Universitāte (Īrijā), Rialto Theatre, Limasolā  (Kiprā) un CATI Dans – Contemporary Dance Artists Association Stambulā  (Turcijā).

 

 

E-MOTIONAL organizatori šobrīd izsludina Kustības Atbalsta Fonda (Motion fund) pirmo pieteikumu konkursu  . Kustības Atbalsta Fonds radīts, lai atbalstītu dejas profesionāļu pārrobežu mobilitāti un iedrošinātu mākslinieku rezidenču īstenošanu projekta dalībvalstīs.

 

Laikmetīgās dejas profesionāļi (mākslinieki, menedžeri, akadēmiskās vides pārstāvji u.c.) no Rumānijas, Īrijas, Latvijas, Kipras, Lielbritānijas un Turcijas tiek aicināti pieteikties mobilitātes un sadarbības tīklu veidošanas finansiālajam atbalstam, lai apmeklētu ar laikmetīgo deju saistītus pasākumus (festivālus, starptautiskus seminārus, meistarklases, sadarbības tīklu tikšanās u.c.), kas notiek kādā no pārējām projekta dalībvalstīm laika posmā no 2011.gada septembra līdz 2012.gada martam. Finansiālais atbalsts paredzēts   īstermiņa vizītēm, kuru mērķis ir laikmetīgās dejas vides izpēte attiecīgajā valstī,  kontaktu veidošana ar iespējamību veidot kopīgus nākotnes projektus un apmaiņas braucieni. Vizītes ilgums:4 – 7 dienas. Grants segs daļēji ceļa izdevumus, naktsmītnes un /vai dienas naudu, un tā  maksimālais apjoms ir 1000 eiro.
Lai pieteiktos, jāaizpilda  pieteikuma anketa pēc iepazīšanās ar īsu notikumu sarakstu katrā no partnervalstīm. Pieteikuma anketa jānosūta uz e-pastu: motionfund@e-motional.eu līdz 2011.gada 31.jūlijam. Konkursa uzvarētāju vārdi tiks paziņoti līdz 2011.gada augusta vidum.

 

Projekta organizētāji šī konkursa ietvaros piedāvā pavisam 7 grantus. Laika posmā no 2011.gada līdz 2013. gadam tiks piešķirti kopumā 20 granti, katras dalīborganizācijaspārziņā nododot  4 grantus.  Nākošais pieteikumu konkurss tiks sludināts 2012.gada janvārī un tā ietvaros tiks finansiāli atbalstītas vizītes, kas notiks laika posmā no 2012.gada aprīļa līdz 2013.gada aprīlim.

 

Plašāka informācijas: contact@e-motional.eu (Stefania Ferchedau vai Cosmin Manolescu) vai mājas lapā www.e-motional.eu (atvērta no 2011.gada augusta).

 


 

 

 

Šo projektu finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. Par preses relīzes saturu atbild projekts E-MOTIONAL Bodies & Cities. Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota preses relīzē iekļautā informācija

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply