Laiks dejot 2009 meistarklases

STARPTAUTISKAIS LAIKMETĪGĀS DEJAS FESTIVĀLS

LAIKS DEJOT 2009

Festivāla LAIKS DEJOT rīkotāji – Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija un Olgas Žitluhinas dejas kompānija aicina VISUS INTERESENTUS pieteiktie FESTIVĀLA MEISTARKLASĒM, kas no 4. līdz 7. jūnijam notiks Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā un Rīgas mākslas telpā.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šoreiz LAIKS DEJOT piedāvās dažādu dejas tehniku un kontaktimprovizācijas meistarklases, kuras pasniegs festivāla dalībnieki un viesi. Piedalīties meistarklasēs aicināti gan iesācēji, gan tie, kuriem jau ir iepriekšēja dejotāja pieredze, jo meistarklases notiks divos sagatavotības līmeņos.

Pieteikšanās meistarklasēm – līdz 1. jūnijam, aizpildot anketu www.dance.lv.

Nodarbības

  • Release tehnika – Tatjana Gordejeva (Krievija); metodikas pamatā ir centieni uzlabot kustības kvalitāti, balstoties uz ķermeņa apzināšanās procesu.
  • Laikmetīgās dejas tehnika – Vladimirs Golubevs (Krievija); pasniedzēju vienmēr interesējis stāsts, ko stāsta dejojoša persona – secīgs vai abstrakts. Būtiska meistarklases sastāvdaļa ir improvizācija – brīva vai ierobežota ar konkrētu uzdevumu. Darba procesā dalībnieki mācīsies izvairīties no standarta risinājumiem.
  • Kontaktimprovizācija – Dina Huseina (Krievija).
  • Kontaktimprovizācija – Ilze Zīriņa (Latvija); nodarbības balstīta uz vingrinājumiem, kas palīdzētu uzticēties sev, otram, grupai, pētot, cik tālu varam atbīdīt nedrošības sajūtas robežas, paliekot sveiki, veseli un priecīgi.
  • Body Mind Logic – Annemarija Autere (Francija); šī metode balstās uz atziņu, ka, respektējot ķermeņa individualitāti un ķermeņa iekšējo loģiku, dejošana, pat balets, kļūst viegla un notiek bez piepūles.
  • Franklin Method – Fiona Milvorda (Lielbritānija); meistarklases bāzētas Franklina Dinamiskās centrēšanas metodē, procesā izmantojot vingrinājumus ar Franklina bumbiņām. Šo vingrinājumu dažādība piedāvā vienkāršu ceļu, kā pilnveidot kustību vieglumu, līdzsvaru, lokanību un spēku.
  • Seminārs Deja un tēlotājmāksla – Stjuarts Svīnijs (Lielbritānija); divas lekcijas (angļu valodā) par tēmu Deja un vizuālā māksla.
  • Multimediju meistardarbnīca – Dina Huseina (Krievija).

 

No 8. līdz 12. jūnijam meistardarbnīcu profesionāļiem dejas kompozīcijā piedāvā krievu horeogrāfs Aleksandrs Pepeļajevs.

Pilna festivāla programma un meistarklašu nodarbību grafiks – www.dance.lv.

 

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas mākslas telpa, DELFI.

Informācija: www.dance.lv, horasoc@gmail.com

Olga Žitluhina 2964 3439 (par festivāla pasākumiem)

Dagnija Grīnfelde 2913 1796 (par pieteikšanos meistarklasēm)

Related Posts

No Comments

Leave a Reply