Laiks dejot 2008

STARPTAUTISKAIS LAIKMETĪGĀS DEJAS FESTIVĀLS LAIKS DEJOT 2008

No 5. līdz 9. jūnijam Rīgā norisināsies Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls LAIKS DEJOT 2008, ko rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija un Olgas Žitluhinas Dejas kompānija. Festivāla norises vietas – Dailes teātris, kura Mazajā zālē un arī ne tik ierastās vietās notiks festivāla izrādes, kā arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskola, kurā nu jau tradicionāli pulcēsies meistarklašu dalībnieki. Pirmo reizi LAIKS DEJOT mitināsies arī Studioimagine Andrejsalas ielā 4a.

Šogad festivāla galvenais akcents būs Izraēlas deja. Izraēla ir nozīmīgs laikmetīgās dejas punkts pasaules kartē, un Latvijas māksliniekiem radošajā izaugsmē ir svarīga mākslinieciskā sadarbība ar atzītiem citu valstu profesionāļiem. Vairāki mākslinieki no Izraēlas pasniegs meistarklases un piedāvās pavisam 5 izrādes dažādās festivāla dienās.

Ne mazāk nozīmīga ir arī četru izcilu britu dejotāju izrāde, kuras horeogrāfe ir slavenā ASV horeogrāfe Debora Heja (Deborah Hay). Amerikas deju šogad pārstāv arī divas kompānijas Skoveworks un Yanira Castro & Company. Janiras Castro savos darbos pēta izrādes dažādās telpās un kontekstos – LAIKS DEJOT atļaujas būt gana traks un piedāvāt izrādi Dailes teātra dāmistabā.

Festivāla īpašo viesu godā – slavenā spāņu kompānija MAL PELO. Šīs kompānijas dibinātāji ir horeogrāfi un dzīvesbiedri Peps Ramiss (Pep Ramiss) un Marija Munjosa (Maria Muñoz), kas kopā darbojas kopš 1989. gada. Viņiem piemīt neparasts stils un poētisks pasaules redzējums, kas cēlies no absolūtas sapratnes abu mākslinieku starpā. Festivāla programmā Marijas solo ar nosaukumu Bahs.

Protams, LAIKS DEJOT ir arī Latvijas laikmetīgās dejas pārstāvju svētki. Jaunus pārsteigumus gatavo Olgas Žitluhinas dejas kompānija – festivāla programmā iekļauta jaunā iestudējuma Quicktime Player pirmizrāde – eleganta, mazliet smeldzīga, nedaudz nenopietna un estētiski skaista, kā arī fragments no pagājušā gada nogalē skatuves gaitas sākušās izrādes Velosipēds.

Kā parasti viens festivāla vakars būs atvēlēts Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentu darbiem.

Ikvienam būs iespēja gūt priekšstatu par laikmetīgās dejas norisēm un attīstību Latvijā, kļūstot par Latvijas laikmetīgās dejas platformas skatītājiem un vērojot dažādas Latvijas dejas kompānijas.

Arī šogad LAIKS DEJOT piedāvā meistarklases, kuras pasniegs festivāla dalībnieki un viesi.

Īpašs notikums meistarklašu norisē gaidāms 9. jūnijā Studioimagine, kur kopā ar Zoharu Rabinoviču varēs dejot un darboties, dienas izskaņā rādot paveikto 20 minūšu garā izrādē-instalācijā, kas balstīta uz meistardarbnīcā apgūtajiem pamatiem.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Izraēlas Ārlietu ministrija, Dance Theater Workshop, Trust for Mutual Understanding, Baltic Outlook, Rīgas Laiks, Diena, Delfi, Neputns, Foto kvartāls, draugiem.lv, Naba, Studioimagine, Latvijas Radio, Latvijas Radio 4, Hotel Albert, Sarkans, easyget.lv, Kultūras Forums.

 

Biļetes: Biļešu Paradīzes kasēs, cenas – no 3 līdz 7 latiem.

Informācija: www.dance.lv

horasoc@gmail.com

Related Posts

No Comments

Leave a Reply