Laikmetīgās dejas rezidencē Ainažos strādās Evita Birule un Reinis Spaile

No 2013. gada 12.augusta līdz 8. septembrim Ainažos dzīvos un strādās Latvijas laikmetīgās dejas māksliniece Evita Birule un videomākslinieks Reinis Spaile. Viņu radošā projekta galvenā tēma – koku enerģētika un tās transformācija laikmetīgajā dejā, kustībā un cilvēku dzīvē. Rezidences laikā vietējiem iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas jogas nodarbībās. Rezidenci rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Ainažu kultūras nams.

Četras nedēļas 2013.gada augustā Ainažu kultūras namā pie savas radošās idejas strādās Evita Birule un Reinis Spaile. Rezidences gaitā abi jaunie mākslinieki plāno radīt video dejas īsfilmu, kuras ietvaros tiks pētīta koku enerģētika un tās transformācija laikmetīgajā dejā un kustībā, mijiedarbība ar ķermeni un cilvēku kā sociālu būtni. Četrās Ainažos pavadītajās nedēļās mākslinieki izmantos iespēju filmēt dabīgā vidē un izmantot neapdzīvotības un vientulības sajūtu.

Evita Birule 2011. gadā ir absolvējusi Latvijas Kultūras Akadēmijas Mūsdienu dejas horeogrāfijas programmu. Kopā ar Kristīni Vismani un Evu Vancāni veidojusi horeogrāfiju ironiskajai dejas izrādei „Stundas”, kas 2012./2013. gada sezonā tika izrādīta Dirty Deal Teatro. Kā dejotāja piedalījusies skatītāju iemīļotajā dejas izrādē „Tango līnijas” (koncepcijas autore Elīna Breice) un Sintijas Siliņas veidotajā izrādē „Otrais”.

Reinis Spaile ir topošais režisors, kurš apgūst video mākslu Baltijas filmu un mediju skolā Tallinā. Viņš ir veidojis vairākas dejas īsfilmas, strādājis Vides filmu studijā.

Papildus radošajam darbam Evita Birule katru rītu (atkarībā no dalībnieku intereses) vadīs bezmaksas Hatha jogas nodarbības. Tās būs atvērtas un pieejamas visiem ieinteresētajiem vietējiem iedzīvotājiem. Nodarbību pamatā ir elpošanas vingrinājumi un ķermeņa pozīcijas jeb asanas. Nodarbību temps ir lēns un plūstošs, tādēļ tās ir piemērotas arī cilvēkiem bez iepriekšējas sagatavotības. Galvenais uzsvars tiks likts uz mugurkaula veselību un tās atgūšanu. Par dalību Hatha jogas nodarbībās lūdzam interesēties Ainažu kultūras namā.

Papildu informācija par rezidenci Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācijā – horasoc@gmail.com, mobilais tālrunis 29120020.

Rezidenci organizē Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds, atbalsta Ainažu kultūras nams.

Related Posts

1 Comment

  • Reply Inese September 3, 2013 at 1:39 pm

    Pateicos par doto iespēju iepazīt Hatka jogas pamatus.Man pietrūks gan nodarbību,gan jaukās pasniedzējas.Dzīvojot tālu no galvaspilsētas,priecājamies,ja kāds no projektiem īstenojas mūsu mazpilsētā.

  • Leave a Reply