Laikmetīgās dejas izrāde “STUNDAS”

30. oktobrī teātrī Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos laikmetīgās dejas izrāde “STUNDAS”. To veido horeogrāfes Kristīne Vismane, Eva Vancāne un Evita Birule. Pagājušajā sezonā viņas piedalījās Latvijas Jaunā teātra institūta organizētajā jauno horeogrāfu īsformāta darbu skatē “Jaunie nāk!”, kas notika Dirty Deal Teatro.

Nav pagājis ilgs laiks kopš Kristīne Vismane, Eva Vancāne un Evita Birule ir absolvējušas Latvijas Kultūras akadēmiju Laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē un sākušas strādāt kā neatkarīgas horeogrāfes. Jo ilgāk viņas darbojas šajā nozarē, jo vairāk jautājumu viņām rodas par to, kas un kāda tad īsti ir laikmetīgā deja. Viņas ir sanākušas kopā, lai izveidotu izrādi “STUNDAS” par laika ritējumu un tā ietekmi uz cilvēka un mākslinieka ikdienu, bet tā rezultātā radošajā procesā izveidotās izrādes ainas kļūst par uzskates materiālu laikmetīgās dejas izpētei.
Dejas izrāde “STUNDAS” ir ieskats trīs atšķirīgu horeogrāfu radošajā procesā, kurā, nebaidoties pasmieties par sevi, viņas iepazīstina skatītāju ar laikmetīgās dejas brīžiem absurdo virtuvi.

 

Pagājušajā sezonā teātrī Dirty Deal Teatro notika trīs jauno horeogrāfu darbu skates “Jaunie nāk!”, katrā bija trīs solo darbi. Tagad šis projekts nominēts “Spēlmaņu Nakts” balvai kategorijā “gada sasniegums laikmetīgajā dejā”. Savukārt izrāde “STUNDAS” ir vēl viens no šīs skates rezultātiem, jo rosinājis jaunajiem horeogrāfiem turpināt mākslinieciskus meklējumus laikmetīgās dejas jomā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izrāžu datumi: 30. oktobrī plkst. 19:00 (PIRMIZRĀDE) un 14. un 25. novembrī plkst. 19:00.

Biļešu cena: Ls 5 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 3).

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē, ja vēl būs palikušas brīvas vietas.

Izrādi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Latvijas Jaunā teātra institūts, Vivacolor.

Vairāk informācijas teātra mājaslapā: www.dirtydeal.lv/teatro

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply