Kristīne Vismane, Jēkabs Nīmanis, Epp Kubu (Latvija, Igaunija) „Intervija ar Madonnu”

Ceturtdien,12. jūnijā, 19.00 / Zirgu pastā

 

 

Kristīne Vismane, Jēkabs Nīmanis, Epp Kubu (Latvija, Igaunija)

 

„Intervija ar Madonnu”(45’)         

         

Ideja, horeogrāfija, izpildījums: Kristīne Vismane

Ideja, scenogrāfija, video: Epp Kubu (Igaunija/ Estonia)

Ideja, mūzika, dzīvais izpildījums: Jēkabs Nīmanis

Tehniskais atbalsts: Kārlis Lapiņš, Krišjānis

Izrādes producente: Zane Estere Gruntmane

Producents: PIGEON-BRIDGE (Latvija)

Līdzproducents: dejas producentu kompānija STU (Igaunija)/ Dance producing company STU (Estonia)

Finansiālie atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Igaunijas Kultūrkapitāla fonds, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma/ Nordic-Baltic mobility programme

Sadarbības partneris: Tritone Studio, kompānija PXB

 

Izrāde „Intervija ar Madonnu” ir eseja, kas reflektē horeogrāfes atbilžu meklējumus uz jautājumu, ko nozīmē būt vientuļai mātei mūsdienu pasaulē. Izrāde ar interviju, attēlu, kustības, teksta, mūzikas, simbolu un diskusiju palīdzību mēģinās pavērt iespējami plašāku skatpunktu uz izvēlēto tēmu: izprast ģimenes nozīmi, iemeslus, kādēļ sievietes audzina bērnus vienas, un kādas ir šīs rīcības sekas. Izrāde balansē starp iztēli un dokumentalitāti, skarbumu un vienkāršību, svētumu un ikdienu.

Kristīne Vismane – neatkarīga horeogrāfe un dejotāja Latvijā, viņas radošo darbību spilgti raksturo horeogrāfija kā dzīvesveids, kur impulsi tiek ņemti no redzētā, pieredzētā, apkārtējiem cilvēkiem, sajūtām un domām. Epp Kubu – igauņu neatkarīga scenogrāfe, vizuālā un video māksliniece. Viņas darbi mēģina rast atbildes uz dažādiem sociāliem un personiskas dabas jautājumiem ar absurdam raksturīgo humora pieskaņu. Jēkabs Nīmanis – savu talantu pierādījis ne tikai kā oriģināls izpildītājs, bet arī kā komponists. Pēdējos gados Jēkabs radījis muzikālas noskaņas teātru iestudējumiem Latvijā un ārvalstīs, latviešu multiplikācijām, filmām un instalācijām, tādējādi radot savu īpašo mākslinieka rokrakstu.

PIGEON-BRIDGE producentu un kopproducentu kompānija, kuras mērķis ir organizēt un producēt lokālus un starptautiskus laikmetīgās mākslas projektus, kas radītu vidi veiksmīga sadarbības tīkla veidošanai un domu apmaiņai starp latviešu māksliniekiem un māksliniekiem kaimiņvalstīs un ārvalstīs.

Vairāk informācija: facebook.com/pigeonbridge, Twitter@Pigeonbridge

Related Posts

No Comments

Leave a Reply