JAUNIE NĀK 3

19. un 21. augustā ar trīs pirmizrādēm vienā vakarā Dirty Deal teatro telpās noslēdzam Jaunie nāk! īsformāta izrāžu ciklu. Savus 20 minūšu darbus publikai piedāvā vēl trīs talantīgi mūsu šobrīd jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas horeogrāfi – Katrīna Albuže, Krišjānis Sants un Eva Vancāne.      JAUNIE NĀK 3
19. un 21. augustā 19:00
Dirty Deal teatro
(Spīķeros, Maskavas ielā 12, k.2)

Katrīna Albuže, Krišjānis Sants un Eva Vancāne pagājušā vasarā absolvēja Latvijas Kultūras akadēmijas Mūsdienu dejas horeogrāfijas nodaļu. Krišjānis šobrīd vēl papildus turpina izglītību Briseles dejas skolā P.A.R.T.S. „Jaunie nāk!” sērijas trešajam vakaram Dirty Deal bēniņu zālē katrs no viņiem gatavo personisku solodarbu, piedāvājot atšķirīgas idejas, dažādas pieejas un veidus, kā parādīt kustību.

 

Katrīna Albuže “KURP ES”
Katrīnas kurpju kolekcijā katram kurpju pārim ir savs stāsts, kurus viņa arī labprāt izstāsta, liekot lietā apskaužamu komiķes talantu. Bet tas vēl nav viss. Šī izrāde ir kā spēle, kurā daudz kas ir atkarīgs no veiksmes un skatītāju vēlmes uzzināt.

Iedvesmu izrādes veidošanai Katrīna guvusi arī rezidencē Bakau, Rumānijā projekta E-Motional Bodies & Cities ietvaros.
Krišjānis Sants “Ornaments”
Latviešu raksti un laikmetīgā deja spilgta un interesanta dejotāja izpildījumā.
Krišjāņa interese par latviešu ornamentiem radās brīdī, kad viņš pats mācījās aust jostu. Ko slēpj jostā ieaustais ritms un ko tajā var izlasīt mūsdienu cilvēks? Izrādē Krišjānis soli pa solim “tin vaļā” jostas rakstu, vienlaikus atzīstot šī uzdevuma neiespējamību.
Eva Vancāne “Visi citi”
Vai pagātne ir statiska? Vai ģimenes vēsture ir tāda, kādu to redzam, raugoties fotogrāfijas ar smaidošiem cilvēkiem? Eva rīko savas ģimenes diapozitīvu vakaru un meklē veidu, kā iejaukties personīgajā pagātnē.

Biļetes 5 Ls (skolēniem, studentiem, pensionāriem, kā arī dejas un teātra profesionāļiem – 3 Ls) Biļešu paradīzē, http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/5597 un teātrī pirms izrādēm.

„Jaunie nāk!” ir jauno horeogrāfu īsformāta darbu sērija, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Dirty Deal Teatro. Vairākiem jaunajiem autoriem tiek piedāvāts realizēt savas radošās idejas kompaktā 20 minūšu formātā, ar vienkāršiem tehniskajiem palīglīdzekļiem, galveno uzmanību veltot idejai vai stāstam. Gatavie darbi skatītājiem tiek parādīti vienā vakarā.

Projektu „Jaunie nāk!” LJTI sadarbībā ar DDT uzsāka 2011. gada decembrī un tajā jau piedalījušies 8 jaunie horeogrāfi: Kristīne Vismane, Lelde Feldmane, Elīna Lutce, Sergejs Taraseņa, Kārlis Božs, Evita Birule, Edgars Šļakota un Roberts Muciņš.

Atbalsta Rīgas Dome un VKKF

Rīko: Jatvijas Jaunā teātra institūts.

Vairāk info: http://theatre.lv/index.php?parent=1276

Related Posts

1 Comment

  • Reply skatītāja August 22, 2012 at 2:02 pm

    21.8 izrāde bija tik labi apmeklēta, ka visi gribētāji pat netika iekšā. Kādiem 12 bija jāiet mājā:))

  • Leave a Reply