Hiroaki Umeda (Japāna) izrādes

Sestdien, 14. jūnijā, 18.30 / Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē

 

Hiroaki Umeda (Japāna)

 

,,ejot uz nosacījumiem”, kam seko “Duets” (70’, ieskaitot starpbrīdi)

Horeogrāfija un izpildījums: Hiroaki Umeda

Skaņa: S20

Vizuālais noformējums: S20

Producents: S20

Atbalstītāji: EU Japan Fest

 

Darbā ,,ejot uz nosacījumiem” laiks, pārtraukts ar klusuma pauzēm, izraisa un paplašina dezorientācijas izjūtu. Mākslinieka mērķis ir panākt, lai skatītājs izrādes laiku piedzīvo īpašā veidā: lēnai transformācijai, kas notiek uz skatuves, ritmu dos abējādas kustības – gan gausas, gan straujas – kā pāreja no viena stāvokļa citā. Video, izmantots kā gaismas avots, rada sava veida magnētisku spēku, kuru skatītāji jutīs un pieredzēs.

 

„Duets” ir solo izrāde un darbojas kā konfrontācija starp sāncenšiem. Tā ir pārbaude dejotājam, kuru traucē spēcīgā saikne ar attēlu… Piedāvājot paralēli gan deju, gan dejas attēlu, Hiroaki Umedas mērķis ir parādīt robežas starp reālo un nereālo.

whilw going

Hiroaki Umeda ir horeogrāfs un daudznozaru mākslinieks, kas šobrīd pazīstams kā viena no vadošajām personībām Japānas avangarda mākslā. Līdz ar savas kompānijas S20 izveidošanu (2000) viņa izsmalcinātās un vienlaikus spēcīgās dejas izrādes apceļojušas pasauli, gūstot skatītāju un kritiķu uzslavas. Viņa darbs tiek augstu vērtēts par dziļi holistisko māksliniecisko metodoloģiju ar spēcīgu datormākslas pamatu, kas horeogrāfijā un izrādes vēstījumā ietver ne tikai fizisko elementu – deju, bet arī optiskos, skaņas, sensoros un galvenokārt telpas un laika elementus. Dzimis Tokijā (1977), Umeda vispirms studējis fotogrāfiju Nihonas universitātē Tokijā. Divdesmit gadu vecumā viņš sāka interesēties par mākslu, kas ietvertu intensīvu ķermenisko pieredzi (ar ko viņš ir pazīstams šobrīd). Umeda sāka apmeklēt dažādas dejas klases (baletu, hip-hopu, moderno deju u.c.). 2002. gadā viņa pazīstamākais darbs „while going to a condition” saņēma augstu novērtējumu prestižajā Yokohama Dance Collection R festivālā (Jokohamā, Japānā),  un viņš nekavējoties tika ielūgts uz konkursu Rencontres Choréographiques Internationales Parīzē.

Related Posts

No Comments

Leave a Reply